+38 093 048 18 74
Що потрібно знати про Албанію перед поїздкою?

Таємнича країна балканського регіону – Албанія, ховаючись в тіні знаменитих сусідок – Греції та Чорногорії – популярна серед українців стала зовсім недавно. Тож радимо відвідати її вже цім літом!

Туристів приваблює велика кількість стародавніх пам’ятників цивілізації й наявність непоганих, довгих і широких пляжів. А екстремали можуть вивчати гірську частину Албанії.

Найбільшою популярністю серед відпочивальників користуються морські курорти (Vlore), (Saranda) і (Shengjin). туризм розвинений на берегах Охридського (Ohrid lake) і Скадарського (Shkodra lake) озер. Багато ділянок албанського морського узбережжя привабливі для завдяки наявності затонулих кораблів та інших підводних об’єктів.

Крім Тирани, центрами екскурсійного туризму є Берат (Berat), Вльора, Гирокастра (Gjirokaster), Дуррес (Durres), Корча (Korce), Круя (Kruje), Поградец (Pogradec), Шкодер (Shkoder) і Ельбасан (Elbasan).

Як дістатися?

Албанія пов’язана регулярними авіарейсами з країнами-сусідами та з декількома найбільшими аеропортами Європи. З Києва вже у 2020 році виконуються регулярні рейси до столиці Албанії – Тирани.

Також в Албанію можна дістатися на особистому авто або автобусами, які їдуть до невеликих курортним містечкам.

Регулярні поромні переправи пов’язують головний албанський порт Дуррес з декількома портами Італії (Italy) і островом Корфу (Corfu), що дозволяє туристам з ЄС поєднати якісний відпочинок на італійських і грецьких курортах з албанським.

Проходимо митницю без пригод

 1. Ввозити та вивозити національну валюту категорично заборонено. Іноземну валюту можна ввозити в будь-якому обсязі, але великі суми краще декларувати, оскільки вивезти з країни понад 5 000 доларів США можна тільки в тому випадку, якщо гроші були задекларовані у в’їзній декларації.
 2. Туристи і їх попутники можуть безмитно ввезти в Албанію:
 3. невелику кількість алкоголю і тютюну;
 4. парфумерію для особистих потреб;
 5. будь-які речі для особистого користування (коштовності, техніку, спортивний інвентар та т. д.).

У країну заборонене ввезення:

 1. Інформаційних матеріалів, що ображають місцеві традиції.

З подорожі по Албанії заборонено вивозити:

 1. Предмети мистецтва та старовини, в тому числі камені з місць археологічних розкопок;
 2. дорогоцінні метали.

А тепер найсмачніше

Албанська кухня зосередження кухонь країн-сусідок з унікальними нотками країни. Албанські кулінари славляться збалансованим використанням овочів і м’яса в більшості своїх страв.

Найзнаменитіший албанське блюдо – це курка з горіхами під назвою Gjelle Me Arra.

В Албанії існує розвинена виноробна галузь, продукція якої представлена ​​непоганими червоними й білими винами. З міцних напоїв спробувати варто горілку Raki та місцеві коньяки.

Гроші

Валюту краще міняти на місцеву. Офіційна валюта – лек (ALL). У ході банкноти від 100 до 5 000 леков, а також монети від 1 до 100 леков.

Тримайте біля себе готівку. Кредитні карти мають дуже обмежене використання. В основному ними можна розрахуватися лише в деяких готелях і в ресторанах.

Краси Албанії в списку ЮНЕСКО

 • Канінская фортеця (Kanine Castle) недалеко від Влёри;
 • національний морський парк Карабурун-Сазан (Karaburun-Sazan National Marine Park);
 • древнє село Воскопое (Ancient village of Voskopoje) в околицях міста Корча;
 • карстове джерело «Блакитне око» (Blue Eye) недалеко від Саранди;
 • замок в місті Круя (Kruja Castle);
 • Осумі-каньйон (Osum Canyon) в області Берат;
 • фортеця Розафа (Rozafa Castle) в місті Шкодер;
 • Ельбасанская фортеця (Kalaja E Elbasanit);
 • численні бункери часів Холодної війни.

Сувеніри Албанії

З Албанії туристи і їх попутники везуть:

 • ювелірні вироби;
 • албанське вино;
 • оливкова олія;
 • будь-які сувеніри в албанському етнічному стилі.
Ми постаралися розповісти про найцікавіші особливості балканської перлини — Албанії — та надихнути Вас відвідати цю країну, але що може бути краще своєї думки. Купуйте тур у наших менеджерів! І переконайтеся, що Албанія змусить Вас відвідати її вдруге.

 

Реалізуємо Будь-Яку Туристичну Мрію